Kontakt
Do góry

X ZJAZD ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ - dostęp do nagranych wykładów

1 - 30 kwietnia 2021ON-LINE

Zaproszenie

 X Zjazd  Endokrynologii Ginekologicznej odbył się - tym razem w systemie transmisji on-line.

Jak pamiętamy, w 2020 roku Zjazd  został odwołany ( wtorek ) na dwa dni przed planowanym terminem ( czwartek ).

Tegoroczna transmisja on-line pozwoliła na śledzenie obrad na bieżąco a teraz  nawet po ich zakończeniu

gdyż całość została zarchiwizowana i zostanie udostępniona w  terminie 30 marzec - 30 kwiecień 2021.r

 Pod programem znajdziecie Państwo zbiór zawierający odpowiedzi na pytania skierowane do pani prof. Małgorzaty Karbownik-Lewińskiej

 W Zjeździe uczestniczyło ponad 800 osób.

Podczas trwania 7 sesji naukowych wygłoszono 24 wykłady.

Konferencje sponsorowało 9 Firm Farmaceutycznych.

 

Wykładowcy

  • dr Małgorzata BIŃKOWSKA
  • prof. Krzysztof CZAJKOWSKI
  • prof. Robert JACH
  • prof. Artur JAKIMIUK
  • prof. Małgorzata KARBOWNIK - LEWIŃSKA
  • dr Jarosław KOZAKOWSKI
  • prof. Andrzej LEWIŃSKI
  • prof. Waldemar MISIOROWSKI
  • lek. Katarzyna OŻGA
  • prof. Leszek PAWELCZYK
  • dr Magdalena SENDRAKOWSKA
  • prof. Violetta SKRZYPULEC - PLINTA
  • prof. Roman SMOLARCZYK
  • dr Justyna TELIGA - CZAJKOWSKA
  • prof. Wojciech ZGLICZYŃSKI

Program

X  Zjazd Endokrynologii Ginekologicznej

12 – 13 marca 2021 r. 

Wykłady, pytania i odpowiedzi w systemie transmisji on-line

 

ORGANIZATORZY

Polskie Towarzystwo Zespołu Policystycznych Jajników

Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy,

Polskie Towarzystwo Medycyny Prewencyjnej  i Przeciwstarzeniowej,

 

 

Moderatorzy Konferencji

Prof. Artur JAKIMIUK

Dr Małgorzata BIŃKOWSKA

 

 

Piątek - 12 marca 2021

I znowu PCOS

15.00 – 15.05     Otwarcie Zjazdu

 15.05 – 16.55   Sesja I – Patofizjologia PCOS

  • 15.05 – 15.45 Praktyczne podejście do zespołów hiperandrogennych u kobiet

                         - Prof. W. Zgliczyński (41min)

  • 15.45 – 16.05 PCOS – patofizjologia, rozpoznawanie – K. Ożga, dr M. Sendrakowska (19min)
  • 16.05 – 16.35 Programowanie płodowe – teoria AMH - Prof. A. Jakimiuk (30min)
  • 16.35 -16.45 Pytania i odpowiedzi

16.45 – 16.55   Przerwa na kawę

 

16.55 – 19.00  Sesja II  -  Postępowanie terapeutyczne u kobiet z PCOS

  • 16.55 – 17.25 Hiperinsulinizm -  jak w praktyce stosować metforminę  u kobiet z PCOS

                          – dr J. Kozakowski (31min)

  • 17.25 – 17. 45 „DOP (Drospirenon Only Pill)  - opcja antykoncepcyjna dla większości

                            pacjentek”  - Prof. A. Jakimiuk   (22min)

  • 17.45 – 18.10 Inne leki stosowane w PCOS: inozytole, resweratrol, koenzym Q10 

                           - Prof. A. Jakimiuk  (23min)

  • 18.10 – 18.50 Antykoncepcja u kobiet w PCOS  - dr M. Bińkowska (37min)
  • 18.50 – 19.00 Pytania i odpowiedzi

  19.00 – 19.10   Przerwa na kawę  (10min)

 

19.10 – 20.45   Sesja III  cz.1-  PCOS w różnych okresach życia

  • 19.10 – 19.30 PCOS u nastolatki  - Prof. V. Skrzypulec-Plinta (22min)
  • 19.30 – 20.05 Niepłodność u kobiety z PCOS –Prof. L. Pawelczyk (34min)
  • 20.05 – 20.35 Ciąża u kobiety z PCOS – dr M. Bińkowska (31min)
  • 20.35-20.45 Pytania i odpowiedzi

 

 

Sobota - 13 marca 2021

 

 9.00 –  9.30   Sesja III  cz.2-  PCOS w różnych okresach życia

  • 9.00 – 9.30 Leczenie hormonalne menopauzy u kobiety z PCOS – dr M. Bińkowska (28min)

 

 9.30 -  10.50        Sesja IV  - PCOS a ryzyko chorób

  • 9.30 – 9.50 PCOS a ryzyko nowotworów – Prof. R. Jach (21min)
  • 9.50 – 10.15 Ryzyko powikłań metabolicznych i kardiologicznych u kobiet z PCOS

                        –   fenotyp a profil metaboliczny – K. Ożga (25min)

  • 10.15 – 10.40 Portret psychologiczny kobiety z PCOS – Prof. V. Skrzypulec-Plinta (23min)
  • 10.40 – 10.50 Pytania i odpowiedzi

10.50 – 11.00  Przerwa na kawę

 

11.00 – 11.40   Sesja V    Nowości

  • 11.00 – 11.30 Nowa generacja terapii niedoczynności tarczycy z użyciem płynnej formy

                             L-tyroksyny.   - Prof. A. Lewiński (27min)

  • 11.30 – 11.40 Skuteczność stosowania Acidosalus vaginalete w leczeniu wspomagającym

                               infekcji pochwy – E. Winkowska (10min)

 Powikłania ciąży

11.40 – 13.25   Sesja VI - Choroby tarczycy oraz niedoczynność kory nadnerczy u kobiet

                                         ciężarnych

  • 11.40 – 12.05 TSH 2,5 mIU/L - nadal zagadnienie kontrowersyjne?

                         - Prof. M. Karbownik-Lewińska (24min)

  • 12.05 – 12.25 Przełom tarczycowy w ciąży – Prof. A. Lewiński (19min)
  • 12.25 – 12.45 Trudności diagnostyczne dotyczące chorób tarczycy w ciąży - przypadki

                           kliniczne     - Prof. M. Karbownik-Lewińska (20min)

  • 12.45 – 13.15 Ciąża u kobiety z niedoczynnością nadnerczy – Prof. A. Lewiński (29min)
  • 13.15 – 13.25 Pytania i odpowiedzi

13.25 – 13.35  przerwa na kawę

 

13.35 – 15.50   Sesja VII - Powikłania ciąży

  • 13.35- 14.15 Cukrzyca ciężarnych – Prof. K. Czajkowski   38 min
  • 14.15 – 14.45 Cholestaza ciężarnych i jej wpływ na ciążę i dalsze życie kobiety

                          – Prof. R. Smolarczyk (31min)

  • 14.45- 15.15 Czy ginekolog powinien zlecać witaminę D3 w ciąży – Prof. W. Misiorowski (30min)
  • 15.15 – 15.40 Choroby tkanki łącznej w ciąży – dr J. Teliga- Czajkowska
  • 15.40 – 15.50 Pytania i odpowiedzi

 

15.50 – 15.55  Zakończenie Zjazdu

 

 

                                                        Uczestnicy otrzymają 12  punktów edukacyjnych

 

Miejsce

Wykłady, pytania i odpowiedzi w systemie transmisji on-line.

Informacja o opłatach



Pakiet A
Koszt pakietu 150,00 zł. Obejmuje dostęp do wykładów ( przekazanie indywidualnego kodu dostępu ), materiały naukowe w wersji PDF.

Pakiet B
Koszt pakietu 190,00 zł. Obejmuje dostęp do wykładów ( indywidualny kod dostępu ), materiały naukowe w wersji PDF i drukowane (Wykłady cz.1 i Wykłady cz.2 - 2020 r. ).

Opłatę za uczestnictwo z zaznaczeniem „  ZEG 04.2021” oraz z podaniem imienia i nazwiska uczestnika prosimy przelać na konto:

Bank Pekao S.A. o/Kraków Rynek Gł. 31,    

 03 1240 4650 1111 0000 5153 7472

 Wszystkie ceny obejmują 23 % podatek VAT.

Informacja dla przedstawicieli firm

 

Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailem z informacjami:

* imię i nazwisko uczestnika (adres do korespondencji, specjalizacja, nr telefonu, adres mailowy, numer prawa wykonywania zawodu)

* dane  do faktury

* czy mamy wystawić proformę

* inne informacje  - numer telefonu osoby zgłaszającej

 

Faktury proformy/vat wysyłamy pocztą elektroniczną.

 

 

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

Copyrights 2021 MagAn - Podróże, Kongresy i Konferencje sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone